Η Ελλάδα θα εκπροσωπηθεί στο 19ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στη Βουδαπέστη από 22 αθλητές!
Το… ελληνικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος
(*) Σε περίπτωση πρόκρισης
Σάββατο 19 Αυγούστου πρωινό πρόγραμμα
9.50 20χλμ βάδην (ανδρών) – Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
11.30 Σφαιροβολία (ανδρών) προκριματικός – Οδυσσέας Μουζενίδης
13.00 Σφυροβολία (ανδρών) προκριματικός – Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης, Κώστας Ζάλτος
14.40 Σφυροβολία (ανδρών) – προκριματικός – Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης, Κώστας Ζάλτος
Σάββατο 19 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
20.35 Τριπλούν (ανδρών) προκριματικός – Δημήτρης Τσιάμης, Ανδρέας Πανταζής, Νίκος Ανδρικόπουλος
21.35 Σφαιροβολία (ανδρών Τελικός – Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης, Κώστας Ζάλτος *
Κυριακή 20 Αυγούστου πρωινό πρόγραμμα
08.15 20χλμ βάδην (γυναικών) – Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Κυριακή Φιλτισάκου, Χριστίνα Παπαδοπούλου
Κυριακή 20 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
18.50 Σφυροβολία (ανδρών) Τελικός – Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης, Κώστας Ζάλτος*
Δευτέρα 21 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
19:40 Επί κοντώ (γυναικών) προκριματικός – Κατερίνα Στεφανίδη, Ελένη Πόλακ
19:50 400μ εμπόδια (γυναικών) προκριματικός – Δήμητρα Γναφάκη
20:40 Τριπλούν (ανδρών) Τελικός – Δημήτρης Τσιάμης, Ανδρέας Πανταζής, Νίκος Ανδρικόπουλος *
Τετάρτη 23 Αυγούστου πρωινό πρόγραμμα
11.15 Επί κοντών (ανδρών) προκριματικός – Εμμανουήλ Καραλής
12.15 Μήκος (ανδρών) προκριματικός – Μίλτος Τεντόγλου
13.05 200μ (γυναικών) προκριματικός – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου
Τετάρτη 23 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
20.00 Σφυροβολία (γυναικών) προκριματικός – Σταματία Σκαρβέλη
20.30 Επί κοντώ (γυναικών) Τελικός – Κατερίνα Στεφανίδη, Ελένη Πόλακ *
21.35 Σφυροβολία (γυναικών) προκριματικός – Σταματία Σκαρβέλη
Πέμπτη 24 Αυγούστου πρωινό πρόγραμμα
8.00 35χλμ βάδην ανδρών – Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
8.00 35χλμ βάδην γυναικών – Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Κυριακή Φιλτισάκου, Χριστίνα Παπαδοπούλου, Όλγα Φιάσκα
Πέμπτη 24 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
20.30 Μήκος ανδρών Τελικός – Μίλτος Τεντόγλου *
20.45 200μ γυναικών ημιτελικός – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου *
21.15 Σφυροβολία γυναικών Τελικός – Σταματία Σκαρβέλη *
21.20 200μ γυναικών ημιτελικός – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου *
22.50 400μ εμπόδια γυναικών Τελικός – Δήμητρα Γναφάκη *
Παρασκευή 25 Αυγούστου πρωινό πρόγραμμα
11:20 Ύψος γυναικών προκριματικός – Τατιάνα Γκούσιν, Παναγιώτα Δόση
Παρασκευή 25 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
21:20 Ακοντισμός γυναικών Τελικός – Ελίνα Τζένγκο *
22:40 200μ γυναικών Τελικός – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου *
Σάββατο 26 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
20:25 Επί κοντώ ανδρών Τελικός – Εμμανουήλ Καραλής *
21:15 Σφυροβολία γυναικών Τελικός – Σταματία Σκαρβέλη *
Κυριακή 27 Αυγούστου απογευματινό πρόγραμμα
21:05 Ύψος γυναικών Τελικός – Τατιάνα Γκούσιν, Παναγιώτα Δόση *
Το αναλυτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στίβου
Σάββατο 19 Αυγούστου
09:45-15:30 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
20:00-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Κυριακή 20 Αυγούστου
08:10 -14:30 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
17:30-20:30 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Δευτέρα 21 Αυγούστου
19:35-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Τρίτη 22 Αυγούστου
19:35-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Τετάρτη 23 Αυγούστου
11:00-14:40 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
20:00-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Πέμπτη 24 Αυγούστου
07:50-12:00 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
20:00-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Παρασκευή 25 Αυγούστου
11:00-14:00 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ2
19:25-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Σάββατο 26 Αυγούστου
07:50-10:30 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
11:00-15:30 Πρωινό πρόγραμμα – ΕΡΤ2
20:00-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
Κυριακή 27 Αυγούστου
07:50-10:30 Πρωϊνό πρόγραμμα – ΕΡΤ1
21:00-23:00 Βραδινό πρόγραμμα – ΕΡΤ1